![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13253174
*
nr 1325 3174
Spegel
Förgylld ram, 127x172 cm
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 maj 2020
kl 18:02:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/5 12:41:06
1
1.500 kr
11/5 13:52:18
2
2.000 kr
11/5 13:59:39
1
1.700 kr
11/5 13:59:39
2
1.800 kr (Budbetjänt)
11/5 14:01:02
1
2.000 kr
11/5 14:01:02
2
2.000 kr (Budbetjänt)
11/5 14:04:57
1
2.200 kr
11/5 14:44:14
3
2.600 kr
11/5 17:56:05
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1325 3174
Spegel
Förgylld ram, 127x172 cm
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 maj 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/5 12:41:06 | 1 | 1.500 kr |
11/5 13:52:18 | 2 | 2.000 kr |
11/5 13:59:39 | 1 | 1.700 kr |
11/5 13:59:39 | 2 | 1.800 kr (Budbetjänt) |
11/5 14:01:02 | 1 | 2.000 kr |
11/5 14:01:02 | 2 | 2.000 kr (Budbetjänt) |
11/5 14:04:57 | 1 | 2.200 kr |
11/5 14:44:14 | 3 | 2.600 kr |
11/5 17:56:05 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53